Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Kullanacağım?

Uç kısmının tamamını herhangi bir mürekkebe batırın, fazlasını hokkanızın kenarında sıyırın ve yazmaya başlayın.

 

Bir batırışla ne kadar yazabilirim?

Elbette ki yazma alışkanlıklarınız, satır aralıkları, karakterlerin büyüklüğü gibi etkenler yazma menzilini etkileyecektir. Tam dolu bir kalem, ortalama A5 boyutundaki bir kağıda dolduracak kadar yazar (yaklaşık 1500cm’lik çizgi).

 

Yazdıktan sonra ne yapacağım?

Yazma işlemini bitirdikten sonra, kaleminizle beraber aldığınız minik cam bankın üzerine yerleştirin.

 

Nasıl bir mürekkep kullanabilirim?

Cam kalemlerle yazmak için herhangi bir marka dolmakalem mürekkebi en ideal mürekkeptir. Bu mürekkepler su bazlı mürekkeplerdir. Bir sonraki kullanımızda oluklardaki mürekkep çözünür ve oluklar yeniden akışkan mürekkeple dolar. Böyle bir mürekkep kullandığınız takdirde özel bir temizlik işlemi yapmanıza gerek yoktur. (bkz. aşağıda ‘Nasıl temizleyebilirim?’ )

 

Çini Mürekkebi, Tuşe, İs Mürekkebi kullanabilir miyim?

Cam Kaleminiz İs mürekkebi ile yazmaya uygun değildir, ama Tuşe, Çini Mürekkebi, Altın ya da Gümüş Yaldızlı Mürekkep kullanabilirsiniz. Bu takdirde, kullandıktan hemen sonra temizlemenizi salık veririz.

 

Nasıl Temizleyebilirim?

Dolmakalem mürekkebi kullanıyorsanız ve Cam Caleminizi sıkça kullanıyorsanız özel bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. Uzun süre kullanmayacağınızı düşünüyorsanız, suyun altında birkaç saniye tutmanız genellikle yeterlidir. Eğer birkaç farklı renk kullanarak bir metin ya da çizim oluşturmak istiyorsanız, yeni rengi doldurmadan önce bir bardak suya batırın, kağıt mendille biraz kurulayın. Cam Kaleminiz bulaşık makinasında temizlenmeye de uygundur. Bulaşık makinasının hareketli parçasının temas etmediğinden emin olunuz.

Altın ya da Gümüş Yaldızlı Mürekkep kullandıktan sonra mürekkep oluklara yapışırsa dikkatlice eski bir diş fırçası ve mürekkebin muhteviyatını çözücü bir deterjanla temizleyebilirsiniz.

 

Kırılacak olursa ne yapmalıyım?

Kaleminiz masif kristal camdan üretildiğinden oldukça dayanıklıdır. Yine de cam, camdır ve kırılgandır. Herhangi bir sebeple kırılacak olursa,  adresinden veya iletişim numaralarımız üzerinden bildirmenizi ve size verilen direktifler doğrultusunda hareket etmenizi rica ederiz.

 

Nasıl Edinebilirim?

Cam Kalem edinmek ya da hediye etmek isterseniz www.calligartshop.com  adresinden siparişinizi verebilirsiniz. Türkiye veya dünyanın herhangi bir yerine kargo ile göndermek elbette ki mümkündür.

 

Bütün bu cevaplar, benim sormak istediğim soruya açıklık getirmiyor, ne yapmalıyım?

art@calligart.com.tr adresine bir e-posta göndererek, Cam Kalemler hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

 

Share

Comments are closed.